Gryka

Marzysz o tym, aby dostarczać organizmowi energii, a przy okazji poprawić wygląd swojej cery? Mamy dla Ciebie rozwiązanie..

Włącz do swojej diety grykę. Dzięki niej twoja cera będzie wyglądać zdrowiej , a przy tym dostarczysz swojemu organizmowi wszystkiego, co najważniejsze do jego prawidłowego funkcjonowania. Gryka nie tylko pysznie smakuje, ale również zapobiega wielu schorzeniom i dolegliwościom.

Gryka to kolejny superfoods będący bogatym źródłem błonnika pokarmowego , usprawniającego pracę jelit i zapewniającego nam uczucie sytości . Ciekawą zdolnością gryki są również właściwości prebiotyczne. Posiada ona bowiem zdolność pobudzania wzrostu mikroflory jelitowej (tak zwanych dobrych bakterii zamieszkujących nasze jelita), która reguluje działanie całego organizmu, a przede wszystkim chroni go przed bakteriami chorobotwórczymi . Poza dobroczynnym wpływem na procesy trawienne, gryka obniża poziom cholesterolu (tego złego!) i zmniejsza ryzyko zawału serca . W gryce znajdziemy także bogactwo wartościowego białka oraz minerałów, takich jak potas, magnez oraz cynk , istotnych dla rozwoju czerwonych krwinek, utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi oraz odporności, szczególnie w okresach zwiększonej zachorowalności. Szczególnie jesienią i zimą należy częściej sięgać po produkty na bazie gryki . Jej ziarna zawierają w swoim składzie tiaminę, czyli witaminę B1 zwaną „witaminą dobrego nastroju” , będącą remedium na czasowe problemy z koncentracją, zmęczenie i rozdrażnienie .

1Źródło: Jolene Hart, Eat Pretty. Nutrition for beauty, inside and out.
2Źródło: Meiliang Zhou, Ivan Kreft, Sun-Hee Woo, Nikhil Chrungoo, Gunilla Wieslander, Molecular Breeding and Nutritional Aspects of Buckwheat
3Źródło: Gene A. Spiller, CRC Handbook of Dietary Fiber in Human Nutrition
4 Źródło: Elke K Arendt, Emanuele Zannini, Cereal Grains for the Food and Beverage Industries
5 Źródło: Michael T. Murray, Joseph Pizzorno, The Encyclopedia of Healing Foods
6 Źródło: https://fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/170286/nutrients
7 Źródło: Sindy Conner, Grow a sustainable diet
8 Źródło:https://fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/170286/nutrients
9 Źródło: World Health Organization report, Thiamine deficiency and its prevention and control in major emergencieshttps://www.who.int/nutrition/publications/en/thiamine_in_emergencies_eng.pdf

ARTYKUŁY

Amarantus, jedna z najstarszych roślin uprawnych świata

05.10.2020
Nie zawiera glutenu, zaś w jego składzie znajdziemy mnogość cennych składników takich jak białko wapń, żelazo, witaminy z grupy B, magnez i potas . O czym mowa? Oczywiście o amarantusie, należącym do jednych z najstarszych roślin uprawnych świata. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że smakuje pysznie zarówno w wersji słodkiej jak i wytrawnej.

Quinoa – superfoods bez glutenu!

05.10.2020
Quinoa jest źródłem pełnowartościowego białka, zdrowych kwasów tłuszczowych, wielu witamin i składników mineralnych . Cenią ją zarówno fani zdrowego odżywiania jak i fani dbania o linię, gdyż quinoa (inaczej nazywana komosą ryżową) dostarcza naszemu organizmowi codziennej porcji błonnika, przez długi czas dając uczucie sytości

Wyjątkowe właściwości jagły doceniają zwolennicy naturalnych metod dbania o siebie!

05.10.2020
Jagły czyli kasza jaglana to łuskane ziarno prosa. Należą one do jednych z najstarszych i najzdrowszych kasz o bardzo szerokich zastosowaniach kulinarnych. Jagły są zbożem pełnym wartości odżywczych, charakteryzującym się szeregiem prozdrowotnych wartości. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do większości kasz, jaglanka posiada działanie zasadotwórcze, co oznacza, iż pozwala normalizować równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

zdrowsza słodka przekąska na bazie sezamu

05.10.2020
Często odczuwając głód w trakcie dnia sięgamy po „szybkie” przekąski bezrefleksyjnie, a przecież puste kalorie wcale nam nie pomogą! Czego nam trzeba, abyśmy poczuli się lepiej i bardziej zmotywowani do działania? Coraz popularniejsze stają się zdrowsze przekąski, dostarczające dodatkowych korzyści, takich jak błonnik, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a przy tym nie zawierające glutenu. Dokładnie takie są Amki TO GO!

MIÓD: NIEDOCENIONY SKARB NATURY.

16.01.2020
Miód to nieoceniony skarb natury. Nie bez powodu nazywany jest przez wielu płynnym złotem!

GRYKA

06.02.2020
Marzysz o tym, aby dostarczać organizmowi energii, a przy okazji poprawić wygląd swojej cery? Mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Właściwości sezamu

30.01.2020
Choć tempo naszego życia nieustannie wzrasta, coraz więcej z nas bierze sobie do serca zasady świadomego odżywiania. Wsłuchujemy się w potrzeby naszego organizmu, sięgając po produkty bogate w wartości odżywcze, niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.
ZOBACZ WIĘCEJ