Miód

Miód to nieoceniony skarb natury. Nie bez powodu nazywany jest przez wielu płynnym złotem!

Uwielbiamy go za słodki smak, szerokie zastosowania w kulinariach i kosmetyce oraz wartości odżywcze. Choć miód to przede wszystkim cukry proste (fruktoza i glukoza) , ma on nieoceniony wpływ na funkcjonowanie niemalże każdego elementu naszego organizmu. Naturalny miód dostarcza takich składników jak działające prozdrowotnie enzymy, witaminy z grupy A, C i B, kwas foliowy, aminokwasy oraz aż 21 pierwiastków i składników mineralnych, na czele z wapniem, magnesem, potasem, fosforem, czy żelazem . Za ciekawostkę można uznać fakt, iż żelazo pochodzące z miodu jest niemal w całości przyswajalne przez nasz organizm i szybko wbudowuje się w hemoglobinę .
Miód działa wzmacniająco, antybakteryjnie, pomaga obniżyć ciśnienie krwi , dlatego gdy czujemy, że „coś nas bierze” automatycznie sięgamy oczywiście po… gorącą herbatę z miodem. Ma on również szerokie zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu schorzeń układu oddechowego. Któż z nas nie sięgał nigdy po miodowe pastylki na ból gardła? 😊

Miód to także sprzymierzeniec łasuchów i wielbicieli słodkości! Najczęściej stosowany jako dodatek do wypieków i deserów, jednak wbrew pozorom świetnie wydobywa także smak mięs, za co ceniony jest przez fanów kulinarnych eksperymentów na całym świecie.

Gdy dopada Was nieodparta pokusa małej słodkiej przyjemności, sięgnijcie po miód. Zamiast pustych kalorii, dostarcza on zdrowej, pochodzącej z glukozy energii , która nie obciąża układu pokarmowego, pobudza trawienie, a przy okazji reguluje pracę wątroby i nerek, a także… ułatwia zasypianie.


1 Źródło: Laid Boukraa, Honey in Traditional and Modern Medicine
2 Źródło:https://fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/169640/nutrients
3 Źródło: D. C. Jarvis, The Usefulness of Honey to Native Vermonter – The Health Advantages of Honey
4 Źródło: Esther Olusola Aluko, Honey’s Ability to Reduce Blood Pressure and Heart Rate in Healthy Male Subject
5 Źródło: Amanda Wilson, Health Benefits of Honey.
6 Źródło: Stefan Bogdanov, Honey for Nutrition and Health: a Review
7 Źródło:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2719236/

ARTYKUŁY

Amarantus, jedna z najstarszych roślin uprawnych świata

05.10.2020
Nie zawiera glutenu, zaś w jego składzie znajdziemy mnogość cennych składników takich jak białko wapń, żelazo, witaminy z grupy B, magnez i potas . O czym mowa? Oczywiście o amarantusie, należącym do jednych z najstarszych roślin uprawnych świata. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że smakuje pysznie zarówno w wersji słodkiej jak i wytrawnej.

Quinoa – superfoods bez glutenu!

05.10.2020
Quinoa jest źródłem pełnowartościowego białka, zdrowych kwasów tłuszczowych, wielu witamin i składników mineralnych . Cenią ją zarówno fani zdrowego odżywiania jak i fani dbania o linię, gdyż quinoa (inaczej nazywana komosą ryżową) dostarcza naszemu organizmowi codziennej porcji błonnika, przez długi czas dając uczucie sytości

Wyjątkowe właściwości jagły doceniają zwolennicy naturalnych metod dbania o siebie!

05.10.2020
Jagły czyli kasza jaglana to łuskane ziarno prosa. Należą one do jednych z najstarszych i najzdrowszych kasz o bardzo szerokich zastosowaniach kulinarnych. Jagły są zbożem pełnym wartości odżywczych, charakteryzującym się szeregiem prozdrowotnych wartości. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do większości kasz, jaglanka posiada działanie zasadotwórcze, co oznacza, iż pozwala normalizować równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

zdrowsza słodka przekąska na bazie sezamu

05.10.2020
Często odczuwając głód w trakcie dnia sięgamy po „szybkie” przekąski bezrefleksyjnie, a przecież puste kalorie wcale nam nie pomogą! Czego nam trzeba, abyśmy poczuli się lepiej i bardziej zmotywowani do działania? Coraz popularniejsze stają się zdrowsze przekąski, dostarczające dodatkowych korzyści, takich jak błonnik, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a przy tym nie zawierające glutenu. Dokładnie takie są Amki TO GO!

MIÓD: NIEDOCENIONY SKARB NATURY.

16.01.2020
Miód to nieoceniony skarb natury. Nie bez powodu nazywany jest przez wielu płynnym złotem!

GRYKA

06.02.2020
Marzysz o tym, aby dostarczać organizmowi energii, a przy okazji poprawić wygląd swojej cery? Mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Właściwości sezamu

30.01.2020
Choć tempo naszego życia nieustannie wzrasta, coraz więcej z nas bierze sobie do serca zasady świadomego odżywiania. Wsłuchujemy się w potrzeby naszego organizmu, sięgając po produkty bogate w wartości odżywcze, niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.
ZOBACZ WIĘCEJ